Historie

1956 – Za každým velkým objevem hledej lásku…

Na počátku všeho byla láska a bolest. Paní Degenovou, manželku švýcarského výrobce židlí, velmi sužovaly bolesti zad. Její manžel Hugo se radil s lékařem o důvodech bolestí a o tom, jak manželce pomoci. Výsledkem jeho zájmu byla nová lehací plocha vytvořená z obloukových lamel z jasanového dřeva, uložených kolmo na podélnou osu lůžka. Šlo o následující – podložit páteř a velké klouby v jejich přirozeném tvaru. Ve snaze napodobit pružné upevnění žeber podložil pan Degen konce lamel podélně uloženým dutým pryžovým profilem. Lůžko doplnil jednodílnou matrací z pěny. Po několika dnech užívání nové postele bolesti zad paní Degenové skutečně ustoupily.

Poté, co se s převratnou myšlenkou nové konstrukce postele seznámil truhlář Karl Thomas z Bremervörde u Hamburku, uviděl v ní možnost, jak pomáhat mnoha nemocným. A protože byl podnikavý, chopil se příležitosti a s panem Degenem se domluvili na spolupráci. Pod názvem Latto (prkno) vyrobil Karl Thomas nejdříve jen pár roštů a dal je k ověření do ordinací chiropraktiků. Celé Německo se mu posmívalo. Spát se má přece na tvrdém (takový názor dosud i u nás zastává řada lidí)! Karl Thomas ale svému výrobku věřil a nevzdal to. Po několika letech slavilo lamelové lůžko – postupně dle připomínek lékařů vylepšované – obrovský úspěch.

1967 – Všechno pod jednou střechou
Spolupráce s lékaři neskončila uvedením lamelového roštu na trh. Právě naopak. Ukázalo se, že jedině v úzké kooperaci se zdravotníky může Latoflex zdokonalovat své produkty tak, aby přinášely uživatelům příjemný spánek a odpočinek. Hledání dokonalé lehací plochy bylo stále nejdůležitější, ale vývoj ukázal, že problematika spánku je komplexnější. Proto v roce 1967 firma Lattoflex – Karl Thomas stála u vzniku Institutu fyziologie spánku v Hamburku, který má dnes největší archiv s problematikou spánku v Evropě. Současně firma založila i vlastní výzkumné a vývojové centrum v Bremervörde.

Značka Lattoflex stojí už 50 let na špičce výzkumu a vývoje ležení a spaní. V průběhu let vždy využívala nejmodernější poznatky medicíny a technologií. Například vytvořila nejdříve ručně, později počítačem sledované lůžko k zjištění individuálních potřeb jednotlivých lidí. Každý člověk má totiž svůj jedinečný tvar páteře, každý je jinak vysoký a také má jinou a jinak v těle rozloženou hmotnost.

Dalším přiblížením k potřebám nemocných lidí bylo založení firmy Thomashilfen, specializované na zdravotní vybavení pro imobilní pacienty a dlouhodobě upoutané na lůžku.

 

1996 – Řešením jsou křídla!
Úspěch lamelového roštu a mnoho dalších patentů nezastavil odborníky z Lattoflexu na cestě k dokonalé lehací ploše, která by ještě lépe vyhovovala tak složitému objektu, jakým je lidské tělo.

Inspiraci hledali všude, nakonec ji našli v přírodě – v křídlech ptáků, která se vyznačují velkou nosností a odolností vůči tlaku. A pak zbýval jenom malý krůček k nové pružné konstrukci a k názvu Winx (křídla). Konstrukční řešení Winx bylo realizovatelné jenom s využitím moderních technologií a materiálů, které se do té doby využívaly jenom v letectví. Tak vznikla dnes už překonaná řada roštů Winx 100, která byla přelomem v konstrukci základní lehací plochy.

V roce 1997 Lattoflex přestal úplně vyrábět klasické lamelové rošty. Dalším vývojovým krokem byla řada roštů Winx 200, která posouvá hranici pohodlí a ergonomického ležení daleko za běžné lamelové rošty.

2001 – Zrodila se hvězda
Ukázalo se, že novému pojetí postelového roštu běžné pěnové matrace nepostačují svou nízkou bodovou pružností, malou vzdušností i celkovou funkčností. Proto Latoflex po letech vývoje uvedl v roce 2001 na trh matrace řady Evo, které svou unikátní zónovou konstrukcí – z dílců řezaných ze studené polyuretanové pěny ClimaCell® – skvěle doplňují rošty Winx. Vysoká nosnost, vyjímečná bodová elasticita, měkkost a vzdušnost dělají z matrací EVO hvězdu mezi matracemi. Vysoké nároky na hygienu postele jsou splněny přidáním snímatelných potahů různých vlastností, kdy prioritou je vzdušnost a odvádění vlhkosti.

2004 – Dokonalý postelový systém Lattoflex
Od tohoto roku se datuje vznik dokonalého postelového systému Lattoflex. Nová řada roštů Winx 300 je synonymum pro dokonalý komfort spánku a ležení. Moderní bodově-elastická podpora každé části těla, přizpůsobení se jakékoliv poloze ve spánku, komfortní ramenní zóna, vzdušnost, a ve výsledku zlepšení krevního oběhu těla a uvolnění svalů. Plně nastavitelná poloha roštů, pohodlí a relaxace.
Toto je Mercedes mezi postelemi.

2013 – Lattoflex nové generace
Na slavnostní konferenci v Mnichově představuje Lattoflex naprostou novinku v oblasti zdravého spánku – rošty Lattoflex nové generace.

Na začátku tohoto roku proběhla v Německu svým rozsahem jedinečná testovací akce, kdy Lattoflex poskytl na dobu 4 týdnů testovaným osobám set matrace a roštu k vyzkoušení, který si mohly následně ponechat.

Z více jak 70.000 přihlášek tak Lattoflex získal obrovské spektrum informací, zkušeností a postřehů, které tento postelový systém dovedly k dokonalosti.

Testované osoby potvrzují – Lattoflex nové generace přináší naprostý pocit uvolnění a relaxace, jako by se člověk vznášel.